AKTUALNOŚCI

 

stopa dedykowana dla poziomu amputacji udo podudzie
zakres rozmiarów 22 - 30 cm
zakres aktywności 1 - 2
waga stopy   920 g
maksymalna waga użytkownika 125 kg
materiał Kompozyty węglowe

Pro Flex Stopa

Nowa rewolucyjna stopa z kompozytów włókna węglowego. Technologia zastosowana w stopie OSSUR Pro-Flex nie tylko wykorzystuje potencjał elastycznych włókien węglowych, ale w połącznieniu z unikalnym wieloosowym stawem skokowym pracującym w zakresie 27°, chroni i odciąża stawy zdrowej kończyny.

Jak działa Pro-Flex?

Trzy sprężyste elementy z włókna węglowego połączone ruchomymi modułami sprawiają, że oś głównego sworznia pracuje jak staw skokowy i tworzy stałą oś obrotu stawu skokowego. Sprężyny współpracują ze sobą kontrolując sztywność i poziom zgięcia grzbietowego i podeszwowego stopy. Pro-Flex przeciwdziała dwóm głównym przyczynom chorób zwyrodnieniowym stawu kolanowego u osób po amputacjach, pomaga uzyskać symetrię chodu oraz redukuje przeciążenia o 11%

 

Pokrycie kosmetyczne stopy zyskało nowy bardziej anatomiczny kształt, a jego konstrukcja umożliwia lepsze, bardziej stabilne obciążanie całej powierzchni stopy przy jednoczesnym zachowaniu komfortu i płynności w przejściu z pięty na palce. Wykonane jest z bardziej przyjaznego materiału EVA dzięki czemu malowanie paznokci jest możliwe a oddzielny palec umożliwia noszenie obuwia typu sandał.

 

 

Pro Flex cover

Publikacja1

Stopa dostępna również z systemem aktywnego podciśnienia

Informacje techniczne o produkcie na stronie producenta

 

 

 

 

 

 

Kanał ORTOCENTRUM

www.amputowani.pl

ortologo

ul. Hubala Dobrzańskiego 155
05-082 Babice Nowe

Tel.  (022)666-47-64
E-mail: info(at)ortocentrum.com.pl

godziny otwarcia pon.-pt.: 8:00-16:00

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.